O nas

Nasz pierwszy gabinet powstał w 1993 roku, czyli ponad 24 lata temu. Wtedy to otworzyliśmy jedną z pierwszych profesjonalnych placówek stomatologicznych w Głownie. Aktualnie jest to nowocześnie wyposażone miejsce, w którym znajdują się 3 fotele stomatologiczne, przestronna poczekalnia, pełna diagnostyka radiologiczna (tomografia komputerowa zębów 3D CBCT, zdjęcia panoramiczne, radiowizjografia do wykonywania pojedycznych zdjęć rentgenowskich wykorzystywanych do diagnostyki oraz oceny przeprowadzonego leczenia), 2 mikroskopy stomatologiczne, systemy EndoPilot do maszynowego opracowywania kanałów korzeniowych oraz ich wypełnianiania płynną gutaperką. Nasz gabinet to miejsce, gdzie doświadczenie spotyka się z nowoczesnością. Po kilkunastu latach owocnej pracy w Głownie przyszedł czas na dalszy rozwój. Kolejnym etapem było uruchomienie w 2010 roku naszego drugiego gabinetu, tym razem w Łowiczu, mieszczącego się na jednym z większych osiedli mieszkalnych – mianowicie na osiedlu Dąbrowskiego. W tym gabinecie prowadzimy wyłącznie leczenie ortodontyczne.

Nasi lekarze

Małgorzata Kulczycka – Długosz

Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi. W 2001 roku ukończyła specjalizację II stopnia w dziedzinie ortodoncji. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń z tej dziedziny stomatologii. Od wielu lat zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym, zarówno przy wykorzystaniu aparatów ruchomych oraz aparatów stałych.

Michał Długosz

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Odbył staż podyplomowy w Instytucie Stomatologii w Łodzi, największej jednostce kliniczno – dydaktycznej w województwie łódzkim. W trakcie studiów brał udział w wymianie studenckiej w Finlandii, w University of Oulu. Uczestnik licznych kursów i szkoleń. W pracy specjalizuje się w leczenie kanałowym pod mikroskopem, stomatologii zachowawczej i protetyce. Jest absolwentem prestiżowego Curriculum Praktycznego Akademii Dawsona z leczenia zaburzeń okluzyjnych (problemy ze ścieraniem, pękaniem i odbudową znacznie zniszczonych zębów).

Piotr Szczepaniak

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Aktualnie odbywa specjalizację w dziedzinie chirurgii szczękowo – twarzowej. Jego specjalnością są ekstrakcje zębów, szczególnie tych, które sprawiają trudności stomatologom ogólnym. W naszym gabinecie zajmuje się również leczeniem implantologicznym, które pozwala odtworzyć utracone zęby. Uczestnik licznych kursów i szkoleń praktycznych z tej dziedziny stomatologii.

Nasze technologie

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z technologiami używanymi w naszych gabinetach:Unity Stomatologiczne Diplomat Consul – wykorzystujemy nowoczesne fotele stomatologiczne, które są w stanie zapewnić najwyższy poziom komfortu naszym pacjentom. Dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji, oraz optymalizacji strefy roboczej unity wykorzystywane przez nas ułatwiają dostęp podczas leczenia pacjentów, a co za tym idzie zdecydowanie zwiększają efektywność naszej pracy. Dzięki wykorzystywanym przez nas unitom zabiegi w naszych gabinetach mogą przebiegać sprawnie oraz są komfortowe dla pacjentów.
Końcówki NSK i BienAir – sprzęt wykorzystywany przez nas podczas opracowywania ubytków to nowoczesne, lekkie, a przez to zdecydowanie efektywniejsze końcówki, posiadające również oświetlenie LED. Takie narzędzia sprawiają, że nasi lekarze są w stanie sprawniej i dokładniej nimi operować, a co za tym idzie skrócić czas zabiegu oraz zwiększyć jego dokładność. Wartym podkreślenia jest fakt, że końcówki przez nas wykorzystywane są jednymi z najcichszych na rynku w swojej klasie.

Jest to aparat wykonujący precyzyjne obrazowanie rentgenodiagnostyczne w formacie 2D i 3D. Obrazowanie Tomografem 3D jest idealnym rozwiązaniem dla potrzeb zabiegów endodontycznych, implantologii, chirurgii i ortodoncji. Urządzenie umożliwia lekarzowi pełną i bardzo dokładną diagnostykę w podstawowych jak i w zaawansowanych przypadkach. Dzięki wirtualnym rekonstrukcjom 3D, można zaplanować zabieg, a następnie przeprowadzić go w przewidywalny sposób. Lekarz stomatolog może zobaczyć wszystkie struktury anatomiczne pod dowolnym kątem, bez zniekształceń oraz nakładania się na siebie obrazów. Eliminuje to możliwość błędnej interpretacji i daje pełne zaufanie. Badania charakteryzują się niskim promieniowaniem i wysoką rozdzielczością Wykorzystana w aparacie technologia tomografii stożkowej 3D CBCT wyzwala wielokrotnie niższą dawkę promieniowania niż standardowy aparat tomografii komputerowej. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo pacjenta i jakość badań diagnostycznych.

W naszym gabinecie korzystamy z mikroskopu stomatologicznego do leczenia kanałowego oraz pozostałych zabiegów. Dobra widoczność jest podstawą prowadzenia prawidłowego leczenia stomatologicznego. Stosowane obecnie powiększenia (lupy zabiegowe i stomatologia mikroskopowa) dla poprawienia ostrości widzenia, a tym samym osiągnięcia lepszych wyników terapeutycznych, a także estetycznych to wymóg obecnych czasów. Zastosowanie mikroskopu, czyli dużych powiększeń 6x, 10x, 16x, 25x w połączeniu z silniejszym, odpowiednio skupionym światłem pozwala na wykonywanie czynności, które bez jego wykorzystania nie byłyby możliwe. Dotyczy to: odnalezienia ujść dodatkowych kanałów, odnalezienia ujść i udrożnienia kanałów uważanych bez powiększenia za niedrożne, a także prawidłowego opracowania tych, które mają nietypową budowę anatomiczną Istotna jest możliwość usuwania z przewodów pod kontrola wzroku złamanych instrumentów endodontycznych zamykania perforacji, leczenia resorbcji wewnętrznej i zewnętrznej, wykonywania zabiegów chirurgii endodontycznej oraz wielu innych precyzyjnych zabiegów wymagających dobrej widoczności i oświetlenia.

Radiowizjografia KODAK RVG 5100 – dzięki wykorzystaniu tego urządzenia jesteśmy w stanie dać naszym pacjentom wysokiej jakości zdjęcia rentgenowskie jednocześnie w minimalnym stopniu narażając ich na działanie promieniowania. Wykorzystywany przez nas sprzęt marki Kodak to urządzenie z wyższej półki – pozwala na dokładne ocenienie długości kanału zęba, czy też określenia gęstości kości. Dzięki możliwości dokładnego skalowania zdjęć jesteśmy w stanie efektywniej diagnozować przypadki naszych pacjentów, a także analizować naszą pracę pod kątem jej jakości. Radiowizjografii używamy głównie przy diagnostyce stomatologicznej, endodoncji, ortodoncji, oraz chirurgii szczękowej.
EndoPilot Comfort Plus – jak sama nazwa wskazuje jest wykorzystywany do endodoncji (leczenie kanałowe), a dokładniej do maszynowego opracowywania i późniejszego wypełniania kanałów korzeniowych płynną gutaperką. Jest to niemiecki wynalazek – firma Schlumbohm połączyła endometr i mikrosilnik endodontyczny, pistolet do wypełniania kanałów oraz plugger i tak właśnie powstał system EndoPilot. System Endopilot jest wykorzystywany do maszynowego opracowywania kanałów korzeniowych oraz ich wypełniania płynną gutaperką. Jest to zabieg trwający krócej od zabiegu przy stosowaniu metody konwencjonalnej, co poprawia komfort pacjenta oraz zapewnia lepsze wyniki leczenia – dokładniejsze opracowanie kanałów korzeniowych oraz ich szczelniejsze wypełnienie, w porównaniu z ręczną metodą opracowywania kanałów korzeniowych. Dokładność usunięcia bakterii z kanału korzeniowego oraz jego późniejsze, szczelne wypełnienie gutaperką mają największe znaczenie w osiągnieciu sukcesu w leczeniu endodontycznym.


Aparat Elektrochirurgiczny DIATERMO MB 120 D- urządzenie używane w naszych gabinetach przy zabiegach chirurgii stomatologicznej takich jak np. odsłanianie zatrzymanego zęba. Jest to urządzenie chirurgiczne, które przy procesie cięcia wykorzystuje prąd o wysokim stopniu częstotliwości.