LECZENIE KANAŁOWE W ŁOWICZU I GŁOWNIE

Leczenie kanałowe to ostateczność – stosuje się je w przypadku nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba. Jeszcze kilkanaście a nawet kilka lat temu tego typu leczenie kojarzyło się z dużym bólem, dyskomfortem, oraz koniecznością wielokrotnego odwiedzania dentysty. Dzięki postępowi w dentystyce nasze gabinety mogą zaoferować swoim klientom w Głownie oraz Łowiczu leczenie kanałowe odbywające się szybko i względnie bezboleśnie. Dzięki całej palecie środków znieczulających ból podczas leczenia kanałowe, nawet bardzo złożonego, możemy naszym klientom ograniczyć do minimum. Również ilość spotkań w naszych gabinetach jest optymalizowana tak aby pacjent jak najrzadziej odwiedzał nasze gabinety.

Czy leczenie kanałowe w naszych gabinetach w Głownie i Łowiczu jest bezpieczne?

Tak. Z całą pewnością jesteśmy Państwu w stanie zagwarantować najwyższy stopień bezpieczeństwa podczas nawet bardzo skomplikowanego leczenia kanałowego. Bezpieczeństwo w naszej pracy jest podstawą dlatego nigdy nie zapominamy o zasadach higieny oraz wysokiej kulturze pracy. Cały proces leczenia kanałowe jest przez nas prowadzony starannie, według najwyższych standardów. Oczywiście po finalnym leczeniu kanałowym zapraszamy wszystkich naszych pacjentów do wizyt kontrolnych. To właśnie regularna kontrola uzębienia może uratować nas przed problemami z zębami, a także z problemami występującymi czasem po leczeniu kanałowym.

Powikłania w leczeniu kanałowym – co zrobić?

Zdarza się, choć stosunkowo rzadko, że występują powikłania po leczeniu kanałowym. Warto wiedzieć, że leczenie kanałowe w dentystyce jest leczeniem inwazyjnym, mocno wpływającym na zęba, a w związku z tym ryzykownym. Stosuje się je w ostateczności i jest alternatywą przed usunięciem zęba. Mogące wystąpić powikłania nie zagrażają życiu ani zdrowiu pacjenta. Najczęściej występują one już w trakcie leczenie kanałowego, rzadziej po. W przypadku wystąpienia powikłań związanych z leczeniem kanałowym jesteśmy w stanie pomóc swoim pacjentom zarówno w uśmierzeniu bólu jak i dalszym leczeniu. Zdarza się niestety czasem i tak, że należy dokonać ekstrakcji zęba i taką decyzję podejmujemy jako lekarze zawsze kierując się dobrem i zdrowiem naszych pacjentów.